Atrakcje w Poznaniu

Stolica Wielkopolski oferuje wszystkim odwiedzającym szereg atrakcji, które dostarczą rozrywki. Do najpopularniejszych, położonych w centrum miasta należy zabytkowy ratusz, stanowiący perłę architektury renesansowej w tej części Europy. Znajduje się na zabytkowym rynku, otoczonym malowniczymi kamienicami i kolorowymi domkami budniczymi, będącymi rozpoznawalną wizytówką miasta. W pobliżu starówki mieści się też Stary Browar, czyli współczesne centrum handlowe z ponad 200 sklepami, restauracjami, a także wystawami sztuki, gdzie organizowane są również wydarzenia kulturalne.

Ostrów Tumski i Brama Poznania ICHOT

Z pewnością wartym odwiedzenia miejscem w Poznaniu jest także Ostrów Tumski z historyczną Bazyliką Archikatedralną, pałacem arcybiskupim i Wyższym Seminarium Duchownym. Znajduje się tu również Most Jordana, gdzie zakochani pozostawiają przypięte kłódki z wygrawerowanymi swoimi imionami, symbolizującymi miłość. Warta odwiedzenia jest znajdująca się w pobliżu Brama Poznania ICHOT, będąca pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa. Nieopodal mieści się Rezerwat Archeologiczny „Genius loci” z oryginalnymi umocnieniami grodu piastowskiego.

Malta poznańska

W niedużej odległości od Ostrowa Tumskiego znajduje się Malta, czyli część Poznania o wyjątkowo rekreacyjnym charakterze. Większość atrakcji skupionych jest wokół Jeziora Maltańskiego, a należą do nich: Termy Maltańskie, Ogród zoologiczny, kolejka górka „Adrenaline”, karuzela wenecka, letni tor saneczkowy, stok narciarski, parki linowe. W sąsiedztwie Malty znajduje się też Centrum Handlowo-Usługowe Posnania o powierzchni 100 tys. m2. Stanowi obecnie jedną z największych tego rodzaju inwestycji w Europie.